Kategórie

Posledný príspevok

3 základné pravidlá tekutých matných rúžov

Tag
3 základné pravidlá tekutých matných rúžov

Určite ste aj vy podľahli súčasnému veľkému trendu matných pier a svoju kozmetickú zbierku ste rozšírili aj o niekoľko tekutých matných rúžov. Viete ale, čo je pre dokonalý matný vzhľad pier úplne nevyhnutné? Čítajte ďalej a dozviete sa tri základné pravidlá, ktoré musíte dodržiavať, aby vaše pery boli bezchybne nalíčené.


  1. Hydratácia je základ


Tekutý matný rúž bude dobre vyzerať iba na dôkladne hydratovaných perách. To môžete dosiahnuť dvomi spôsobmi.

Prvým je peeling pier, ktorý si môžete kúpiť, ale aj jednoducho vyrobiť doma. Stačí, keď zmiešate čajovú lyžičku olivového, alebo kokosového oleja s čajovou lyžičkou cukru a medu. Touto zmesou potom pery jemne pomasírujete buď prstami, alebo použijete vyčistenú kefku od špirály. Z vlastnej skúsenosti ale viem, že dobre poslúži aj zubná kefka. Peeling nechajte na perách chvíľku pôsobiť, aby sa do pokožky stihlo vstrebať dostatočné množstvo výživného oleja a následne očistite navlhčeným uteráčikom. Výhodou tohto peelingu, okrem krásnych hydratovaných pier, je aj to, že takýmto spôsobom účinne odstránite všetky šupinky, ktoré by matný rúž len zvýraznil.

Druhým spôsobom na dosiahnutie potrebnej hydratácie, pred použitím matného rúžu je, že na pery tesne pred líčením aplikujete váš obľúbený balzam na pery. Tento krok je veľmi dôležitý a nemal by sa nikdy vynechať.

  1. Na suché pery nie!

Niekedy aj napriek našej najlepšej snahe nemôžeme spraviť nič pre to, aby sme sa zbavili šupiniek, či drobných prasklín na perách. Príčinou môže byť pokojne len počasie, ale aj nepriaznivý zdravotný stav a v takejto chvíli je určite najlepšie sa tekutému matnému rúžu vyhnúť. S matnými perami však nie je nutné sa rozlúčiť úplne, to rozhodne nie – potrebné je len siahnuť po vhodnej alternatíve. Tou môže byť napríklad rúž Jordana Modern Matte Lipstick, ktorý na perách vytvorí jemný matný vzhľad a pery zároveň hydratuje. Navyše je dostupný v osemnástich odtieňoch, čím vám ponúka skvelú možnosť si ich pre seba vybrať viacero a podľa nálady ich striedať.

Jedna vrstva stačí

Ako sa hovorí: „Menej je niekedy viac“. A toto známe úslovie pri tekutých matných rúžoch platí dvojnásobne! Veľakrát sa stáva, že sa ženy a dievčatá sťažujú na opadávanie rúžu či jeho postupné „strácanie sa“ z pier. Nie je to spôsobené tým, že by rúž bol nekvalitný, problémom je vrstvenie. Kým pri klasickom rúži je vrstvenie mnohokrát priam potrebné, matné rúže sú v tomto celkom odlišné. Aby sme predišli nepeknému praskaniu, drobeniu a opadávaniu rúžu z pier, stačí, keď na pery nanesieme len jednu vrstvu. Matný rúž má v sebe dostatok farebného pigmentu na to, aby vytvoril dostatočné krytie už v jednej vrstve.

Ak však máte počas dňa pocit, že líčenie potrebujete opraviť alebo „oživiť“, čo je počas dlhého pracovného dňa pochopiteľné, prihoďte si do kabelky malé balenie odlíčovacích obrúskov, pôvodnú vrstvu rúžu odlíčte a až potom aplikujte novú.

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť