Kategórie

Posledný príspevok

Všetko o líčení pier – výber odtieňov

Všetko o líčení pier – výber odtieňov

To, ako si nalíčiť pery a aké produkty vybrať, sme si načrtli v minulom článku. V tomto sa dozvieme, čo je pálčivou otázkou mnohých z nás – aké odtiene rúžov si vybrať, aby mi pristali?

Páčia sa nám krásne nalíčené i výraznejšie pery, avšak často zostávame v zóne komfortu nenápadných leskov či nude odtieňov. Prečo? Pretože sa nám určite párkrát stalo, že sme si „trúfli“ a v nevhodnom rúži sme vyzerali zvláštne, smutne, prehnane či lacno.

Ale my nemusíme ostať v šedom priemere a pokojne môžeme zbierku našich rúžov rozšíriť. Ak sa naučíme zopár pravidiel, môžeme získať viac odvahy vyskúšať niečo nové.


Vopred vás chcem, ale upozorniť, tento článok je
iba pomôckou, nie presným návodom, ktorý určí zaručený výsledok, pretože farebnosť každej ženy je veľmi individuálna. Zopár tipov vás však správne nasmeruje ku krásnym perám, ktoré s vašou tvárou budú nádherne ladiť.


1. Farebná teplota

Toto je alfa a omega výberu vhodného odtieňa rúžu. Poznať, či nám svedčia studené, teplé odtiene alebo sme niekde na neutrálnom rozhraní je základ. Nemôžeme však pozerať iba na tón našej pleti, pretože spolu s ňou aj naše vlasy, oči a pery tvoria farebný celok s istou farebnou teplotou.

Test striebro/zlato už asi poznáte. Ak nie, priložte si k tvári za denného svetla zlatý a strieborný šperk a v zrkadle sledujte, ktorá strana tváre vyzerá lepšie, sviežejšie a oko rozžiarenejšie. A možno niektoré to už podvedome robíte a nosíte, v čom sa lepšie cítite.


Studené odtiene
majú v sebe modrý podtón, patria sem studené odtiene ružovej, fialkovej, fuchsiovej, malinová, bordová, studená kakaová hnedá a pod.

Teplé odtiene majú žltý podtón, takýmto typom pristanú teplé odtiene ružovej, oranžovej, koralovej, lososovej, terakotovej, teplej paradajkovej červenej, či iné zemité a teplé tóny hnedej.

Neutrálne odtiene sú teplotne na rozhraní, nemajú výrazne modrý ani žltý podtón, pri nich sú dôležite iné vlastnosti ako svetlosť/tmavosť, žiarivosť/tlmenosť.
(Napr. ak je vaša farebnosť menej výrazná, tlmená, v žiarivom rúži bude vaša tvár v úzadí, rúž ju úplne prebije. A opačne, vo fádnom odtieni k našej výraznejšej farebnosti budeme vyzerať unavene a mdlo.)

A o to práve pri farebnej typológii ide: rúž by nemal potlačiť ostatné črty tváre, ale mal by s nami harmonizovať.


2. Tmavosť pokožky a tváre

Okrem farebnej teploty je druhým dôležitým faktorom tmavosť pokožky, vlasov, obočia, očí a pier - svetlé typy vyzerajú lepšie v bledších až stredne tmavých odtieňoch. Kým tmavšie typy viac vyniknú v tých stredne tmavých až tmavších. Sú aj typy žien, ktorých tmavosť je stredná, nepristanú im ani príliš tmavé, ani príliš bledé rúže. Preto je dobré sa riadiť svojou tvárou a neprekročiť tmavosť a kontrast, aký nám robia vyššie spomenuté časti našej vizáže. Nie je to žiadna veda, iba sa potrebujeme viac odpozorovať.


Aké odtiene by mala mať každá žena vo svojej kozmetickej taštičke?

Nude

Pre každú ženu je perfektné nájsť si odtieň, ktorý je nenápadný, pretože pôsobí veľmi prirodzene a hodí sa k väčšine líčení. A nude veru neznamená bledý a mŕtvolný. Našou misiou je nájsť si „lepšiu farbu svojich pier“.
(Tip: Jemne si pošúchajte pery zubnou kefkou a prekrvená farba vašich pier je tým, čo pri odtieni nude rúžu potrebujete.)

Teplé nude odtiene majú v sebe žltý podtón, s nadýchom do broskyňova, koralova.

Studené nude odtiene majú studený ružovkastý či hnedastý nádych.

Neutrálne nude odtiene sú zväčša na rozhraní medzi teplotne neutrálnou hnedou a ružovou.
Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Jordana Sweet CreamLiquid Lip Color Buttercream Frosting

Milani Amore Matte Pretty,

Jordana Modern Matte Blush


Červená

Červený rúž je klasikou, ktorý dodá žene eleganciu, noblesu ale je vhodný aj na denné líčenie.

Každá žena môže nosiť červený rúž, dôležité je nájsť ten správny odtieň. Ak poznáme svoju farebnú teplotu a tmavosť, máme z väčšej časti vyhraté.

Pomôcka: predstavme si ovocie – napr. jahody, paradajky, ich odtieň červenej je so žltým podtónom. Teplé typy mali vyberať takéto odtiene červenej. Studené typy by mali siahať po odtieňoch malín, teda ak je v červenej troška ružovej. Neutrálne typy potrebujú farebne niečo “medzi“ tým. Je to tzv. klasická neutrálna červená.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

OPV Matte Liquid Rum Rum Shake,

Milani Color Statement Matte Kiss,

Nabla Diva Crime Alter Ego


Ružová

Dať si ružový rúž je výbornou zbraňou, keď chceme vyzerať mladšie, dievčensky, romanticky alebo ak je naše oblečenie veľmi tmavé a potrebujeme dodať tvári trochu šťavy a akcentu.

Teplé odtiene ružovej majú v sebe žltý podtón, prechádzajú až do koralova, lososova.

Studené odtiene majú modrastý, fialkový nádych.A neutrálne odtiene sú niečo medzi týmito odtieňmi.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Milani Amore Matte Babe,

Jordana Matte Gol Lipstick Poppy Pink,

Jodana Matte Gold Lipstick Rose Lust


Iné odtiene

Hnedá je v líčení veľmi „in“, najmä v jesennom a zimnom období. Viac pristane stredne tmavým až tmavším typom, ale bledšie odtiene, ktoré sa približujú k „nude“ sú vhodné aj pre svetlé typy.

Opäť je dôležitá farebná teplota – teplé odtiene hnedej majú žltý podtón, väčšinou ide o hrdzavé a tehlové tóny. Studené odtiene vyzerajú výborne v hnedej s kvapkou šedej či studenej ružovej.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Jordana Modern Matte Frappuccino,

Jordana Sweet Matte Liquid Lip Color Cinnamon Toast,

OPV Matte Liquid Lipstick Clueless


Vínová
je ďalším odtieňom, ktorý si volíme na jesenné obdobie – pôsobí tajomne a zvodne.

A každý môže nosiť túto farbu – teplé odtiene (marsala) majú hnedastý nádych, kým studené fialkastý. Klasická neutrálna bordová sa nachádza medzi týmito odtieňmi, nie je ani hnedastá ani fialová.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Nabla Dreamy Matte Unspoken,

Jordana Modern Matte Gorgeous,

Jordana Sweet Cream Liquid Lip Color Currant Jam


Fialová
nepristane každému, nevhodne zvolený odtieň má tendenciu robiť nažltlý tón zubov.

Teplé typy by mali siahať po odtieňoch, ktoré prechádzajú do ružovej, studeným pristanú tie s modrastým nádychom.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Jordana Sweet Cream Liquid Lip Color Sugared Plum,

Milani Amore Matte Fascination,

Jordana Sweet Cream Liquid Lip Color Mixed Berry Souffle


Extravagantné odtiene
sú skvelou voľbou na bláznivú párty, fotenie, špeciálne príležitosti, masky, ale nájdu sa aj také osobnosti, ktoré si trúfnu aj na bežný deň.
Ak patríme k 
studeným typom, skvele na nás bude vyzerať šedá, modrá, studené odtiene fialovej a hnedej. Naopak zelené odtiene, teplá hnedá budú lepšie vyzerať na teplých typoch. Čím sme tmavšie, znesieme aj temné tóny, ktoré idú až k čiernej.

Na obrázku sú zobrazené odtiene (zľava doprava):

Nabla Dreamy Matte Narcotic,

Nabla Dreamy Matte Coco,

OPV Matte Liquid Mystery,

Nabla Dreamy Matte Cotton


Dúfam, že vám tento menší prehľad odtieňov dobre poslúži a na záver
malý tip na vyberanie odtieňov cez internet – pozerajte swatche, googlite a ideálne ak nájdete blogerku, modelku, ktorá je typovo podobá ako vy a tak máte možnosť vidieť ako daný odtieň vyzerá (ja takto napr. u rúžov od Nably sledujem mne farebne podobnú Guiliu Sinesi), pretože aj vhodný odtieň rúžu môže na určitej pleti inak zoxidovať.


Prajem veľa odvahy a chuti dať si nový rúž
! Ktorý bude váš najnovší úlovok?

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť