Kategórie

Posledný príspevok

Rady našich starých mám overené rokmi aj skúsenosťami

Rady našich starých mám overené rokmi aj skúsenosťami
Nie je všetko zlato, čo sa blyští. Táto stará známa ľudová múdrosť sa dá preniesť na rôzne oblasti nášho života, aj na starostlivosť o svoj zovňajšok.
Krása totiž nemusí stáť tisíce a nie vždy je to najdrahšie pleťové mieko tým najúčinnejším a najlepším. Len si vezmime, ako žili ženy kedysi. Naše babičky nemali prístup ku špičkovejkozmetike, akú my dnes bežne používame, hoci sa tiež o seba starali, ak im pravdaže popri ťažkej práci na to zvýšil čas. Správna žena si však pre seba vždy ukradne nejakú chvíľku, navyše ony mali skvelé a skutočne lacné triky, ako si pomôcť, aby vyzerali čo najlepšie.
Čo teda robili naše babky, keď im nedržal účes, na čele sa im vyhodila nepekná vyrážka alebo sa im lúpal lak z nechtov?
Čítajte a smelo sa inšpirujte....

Bezchybný vzhľad na dosah... a skoro zadarmo 


Čo s vlasmi?

Ak sa trápite s jemnými vlasmi bez objemu, skúste žihľavový vývar (áno, aj taký šampón predávajú a vy ste ho len zhnusene ofrflali, že?). Ak sa vám však nechce ísť trhať kdesi do poľa žihľavu, môžete vyskúšať aj iné tipy, niektoré trošku novšie, ale zaručene prírodné. Domáce masky na vlasy majú mnoho výhod – sú lacné, rýchle, nenáročné na prípravu a niektoré dokonca aj dosť dobre chutia. Navyše máte stopercentnú istotu, čo v nich je. Kávová maska na suché vlasy - Hydratáciu a potrebné živiny dodá vašim vlasom maska, ktorú si pripravíte z jedného žĺtka, troch lyžičiek olivového oleja a dvoch lyžíc mletej kávy. Ingrediencie spolu dôkladne premiešajte a nechajte na vlasoch pôsobiť aspoň 20 minút. Potom dôsledne zmyte, najlepšie pod vlažnou vodou. Vajíčko v maske by mohlo pri styku s horúcou vodou narobiť menšiu šarapatu, takže na to pozor! Banánová maska na matné vlasy – Vlásky krásne oživí maska z jedného banánu, jednej lyžičky medu a lyžice olivového oleja. Najlepšiebude banán rozmixovať a následne zmiešať s olejom a medom. Opäť nechať minimálne dvadsať minúť pôsobiť na vlasoch, umyť a výsledok je zaručený. Maska so soľou proti lupinám – Soľ s čo najväčšími kryštálikmi zmiešajte s olejom (2 lyžičky soli a 1 lyžica olivového oleja). Vatovým tampónom nanášajte vodičku na vlasy a jemne ju vmasírujte až na pokožku hlavy. Soľ pôsobí ako peeling a odstraňuje odumretú kožu, kým olej vyživuje. Čo sa farby vlasov týka, tmavým odtieňom pomáha preliatie čiernym čajom. To im zabezpečí lesk aj oživenie farby. Blondíny by si zasa mali vlasy sem-tam zaliať rumančekovým čajom. Na lesk vlasov pomáha aj ocot, takže nebuďme fajnovky, pre krásu trošku smradu znesieme!Pleťové vychytávky

Dobrý peeling na tvár môžete ľahko „ukuchtiť“ aj z toho, čo nájdete v kuchyni. Napríklad z kávy a trošku vody (radšej bez mlieka) si pripravíte výborný peeling na tvár. Ak sa chcete budiť rozžiarené a s čerstvou tváričkou, na noc si na tvár naneste zinkovú masť a dvakrát do týždňa aj pleťovú masku z bieleho jogurtu, ovsených vločiek a nezabudnite na med. A čo zvýši, to si pokojne dajte na raňajky. Hydratujúco tiež pôsobí peeling z banánov. Mňam. Pred nanesením masky si však najprv pleť dôkladne očistite. K tomu vám celkom postačí aj olivový olej, ktorý zvládne aj vodeodolné riasenky. Na to si pripravte domáci peeling z ovesených vločiek a olivového oleja alebo zo soli, cukru či mletej kávy, opäť s výživným olivovým olejom k tomu. Póry sa vám krásne otvoria a zmizne aj nadbytočná vrstva mazu. Až tak prichádza čas na masku, pôsobiť ju nechajte aspoň 10-15 minút a zmývať by ju nemal byť problém obyčajnou vlažnou vodou, ak by však predsa len zaschla priveľmi, pomôže odličovacie mlieko. Uhorková maska na mastnú pleť – Šalátovú uhorku najemno nastrúhame, zmiešame s bielym jogurtom a kvapkou citrónu. Túto zmes si nanesieme na pleť a vydržíme minimálne desať minút. Uhorka nielenže z pleti vytiahne mastnotu, ale ju i upokojí a zmierni opuchy. Ďalší bojovníci proti mastnote (na našej tvári) sú grep, jablko, med či tvaroh. Drožďová maska proti akné – Kocku droždia rozmiešame vo vode (či mlieku), nanesieme husto na tvár a necháme pôsobiť, opäť aspoň desať minút. Droždie má skutočne zázračné účinky, pleť prečistí, odmastí a vytiahne aj maz z hlbokých pórov. Tiež pôsobí protizápalovo, takže pomáha rýchlejšie zahojiť zapálené vyrážky. Pomáhajú však aj kiwi, jahody či marhule.

Ďalšie zaručené tipy

Ak chcete mať skutočne silné nechty, namáčajte si ich do horúceho oleja. A keď vám na nechtoch nedrží lak, skúste si ich pred lakovaním natrieť citrónom. Jemnejšie ruky vám pomôže dosiahnuť vazelína či iný mastný krém. To však nie je všetko, po natretí si ruky zabaľte do igelitu a ponorte do horúcej vody. Efekt zaručený a rýchly! Na kruhy a opuchy pod očami aj naše babky používali uhorku (kto by to nepoznal?), dobré sú aj poriadne vymrazené polievkové lyžice (na noc dajte do mrazničky), ráno už len priložíte na unavené oči a uvidíte, ako sa razom rozžiaria. Krásne pery budete mať vďaka medu. Niekoľkokrát do týždňa si ním na desať minút potrite ústa, ale pozor – neoblizujte sa príliš! Ak pokušeniu odoláte, výsledkom budú krásne šťavnaté a hydratované pery. Proti rýchlemu zarastaniu chĺpkov na nohách je dobrý detský púder, hneď po oholení si ním nohy poprášte a proces zarastania by sa mal spomaliť.

Babky by asi ešte dlho vedeli rozprávať, čo ďalšie zaručene funguje a na čo nedajú dopustiť. Preto, ak vám budú chcieť dať zasa nejakú dobrú radu, hromžiac na zbytočne vyhodené peniaze na ten drahý krém, čo ste si práve kúpili, skúste ich počúvať. Predsa len toho vedia viac, aj o kráse...

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť