Kategórie

Posledný príspevok

Nutná päťka v dekoratívnej kozmetike

Tag
Nutná päťka v dekoratívnej kozmetike

Čo robí ženu príťažlivou? Pravdaže úsmev, zdravé sebavedomie, pozitívny pohľad na život a v neposlednom rade aj primerané množstvo líčidiel. Každej žene sa páči aj jej pristane niečo iné, jedna sa nepohne bez riasenky, iná nedá dopustiť na kvalitný korektor. Všetky však niečo spája: Vedia, že krásnu tvár ešte viac podčiarknu títo kabelkoví „pomocníci“, z ktorých aspoň niečo (najlepšie nič) by nemalo chýbať v kozmetickej taštičke žiadnej z nás.


1. Make-up

Ak ste zástankyňou prirodzeného vzhľadu, nezatracujte hneď líčidlá. Úlohou dobrého make-upu nie je zmeniť vašu tvár, iba ju zvýrazniť a urobiť aj z bledej či škvrnitej tváre sviežu, hladkú pleť. V poslednej dobe sa veľkej obľube tešia BB krémy, kombinácia osviežujúceho, často aj ochranného krému s krycím krémom. V ponuke ich má každá kozmetická značka, jednotné, ktoré sa nádherne prispôsobia vašej pokožke, prekryjú nejednotnosti a drobné chybičky alebo v rôznych odtieňoch, aby ste si mohli zvoliť taký, ktorý sa najviac hodí k vášmu typu tváre.

Nech si už zvolíte akýkoľvek typ make-upu, trendy aj rozum radia, aby ste s ním narábali opatrne. Dobrý make-up má pozdvihnúť vašu prirodzenosť, nie premeniť vás na umelú bábiku.

Náš tip: Revlon Colorstay na zmiešanú a mastnú pleť alebo Revlon Colorstay na normálnu a suchú pleť.

2. Korektor

Prekryje kruhy pod očami po ťažkej noci aj otravnú vyrážku, čo sa urobila na tom najnevhodnejšom mieste. Ani tónovací krém nedokáže všetko, pri najproblematickejších miestach preto najprv siahnite po korekčnej tyčinke. Najlepšie po takej, ktorá je o čosi svetlejšia ako váš prirodzený tón pleti, tým svoju pleť ešte viac vyjasníte.

Náš tip: W7 Camouflage Kit

3. Farba na líčka

S týmto pomocníkom sa dá doslova čarovať. Okrem klasického zvýranenia vašich líc môžete vyskúšať štetcom poprášiť aj bradu, prejsť ním aj po štipke nosa a ešte do stredu čela. Všetko s mierou, nezabúdajte! Vďaka tomu budete vyzerať sviežo a mladšie.

Náš tip: Sleek MakeUP Blush

4. Riasenka

Nevadí, že nemáte nad očami závoj hustých mihalníc, dnešná ponuka riaseniek je skutočne široká a aj z tých najnenápadnejších rias dokážu vytvoriť zvodný pohľad. Či chcete predlžovať, vytáčať, vyživovať alebo potrebujete vodeodolnú špirálu, to viete vy.Dobré je však orientovať sa podľa typu pokožky aj farby vlasov, čo sa výberu farby týka. Blondínkam totiž pristane aj hnedý odtieň riasenky, tmavším zaručene najviac čierna. Pri líčení myslite na to, že na horné riasy nanášame aj dve vrstvy, zatiaľ čo spodné riasy stačí pretrieť iba raz.

Náš tip: Jordana Best Lenght Extreme Mascara

5. Červený rúž a bezfarebný lesk

Červený rúž nikdy nevyjde z módy, otázkou však ostáva, či máte odvahu na jeho nosenie. Odborníci sú presvedčení, že dobrý rúž by jednoducho nemal chýbať v kabelke nijakej ženy. Ak sa ale predsa len cítite lepšie s menej výrazným make-upom, zvoľte jemný lesk, buď celkom číry alebo v nejakom príjemnom odtieni, ktorý vám dodá šťavu a šmrnc.

Podstatné je, aby rúž či lesk korešpondoval s farbou na líčka i komplet líčením. Platí zásada, že pri výraznejšie nalíčených očiach volíme jemnejšie tóny na pery a zasa naopak. Tiež to ale závisí od príležitosti, na ktorú sa líčite a od toho, aký ste typ a v čom sa cítite najpohodlnejšie. Hlavne, aby ste to aj po nanesení „farbičiek“ boli stále vy, akurát vaša príťažlivejšia a zdravšie pôsobiaca verzia.

Náš tip: Milani Color Statement Lipstick 

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť