Kategórie

Posledný príspevok

Nádherný púder Milani

Tag
Nádherný púder Milani
Dnes som si pre vás pripravila recenziu na púder s názvom The Multitasker Face Powder

od americkej značky Milani, ktorá je, ako už sám názov napovedá, inšpirovaná talianskym Milánom. Produkty tejto značky patria v Krasotike medzi najobľúbenejšie. Púder je určený na zmatnenie pre všetky typy pleti, predovšetkým pre zmiešanú a mastnú. Je dostupný v šiestich odtieňoch. Ja som si vybrala 03 Medium.

Obal je pevný a naozaj nádherný. Elegantná zlatá je na vrchnej strane v matnom, a na spodnej strane v lesklom prevedení. Balenie má dve vrstvy. V prvej sa nachádza samotný púder, ktorý má nádherný romantický povrch s jemným vzorom čipky. Druhá vrstva je tvorená zrkadielkom a pudrenkou, ktorú teda ja zo zásady nepoužívam. Väčšinou sú totiž priložené aplikátory pri dekoratívnej kozmetike vyslovene na nič. Zvlášť pri púdroch mám pocit, že sa na nich usádzajú vo väčšom množstve baktérie, ale hlavne vám nikdy nepomôžu vytvoriť prirodzený efekt. Preto používam na nanášanie štetec. Môj obľúbený je Real Techniques Powder Brush. Ale naspäť k púdru.

Čo sa týka odtieňa Medium, je určený pre európske slečny so stredne svetlou pokožkou, teda nie pre bledule, ani nie pre tmavšie typy. Každopádne treba ale zdôrazniť, že je pre slečny so žltkastým nádychom pleti, nie ružovým.

Púder používam na fixovanie make-upu, predovšetkým teda na T-zónu, keďže mám zmiešanú pleť. Skutočne pekne prirodzene zmatňuje, bez efektu masky.  Pleť je po ňom jemná. Jeho výdrž je stredná. Nevydrží nedotknuto celý deň, takže odporúčam počas dňa prepudrovať, ale to ja mám tak so všetkými púdrami. Čo ma ale mrzí je, že jeho používaním mizne ten pekný vzor z povrchu. Viem, že je to jasná vec, ale viete... :) Taktiež som si všimla, že nápis značky, ktorý sa nachádza na priesvitnej časti obalu, sa používaním postupne odstraňuje. Na kvalitu púdru to samozrejme vplyv nemá, ale čakala by som, že pri tak peknom obale bude domyslený aj tento detail. Obal je ale, na rozdiel od iných púdrov, skutočne pevný.

Keby som mala teda zhrnúť môj názor na tento púder, tak by som povedala, že je kvalitný. Plní to, čo sľubuje – zmatňuje a pleť zanecháva hebkú. Označila by som ho ako značku, ideálnu pre zmiešanú pleť. Jeho výdrž je stredná, balenie je veľmi pekné a pevné. Celkovo musím povedať, že je jednoznačne lepší než bežne dostupné púdre v slovenských drogériách. Ak teda hľadáte kvalitný púder za dobrú cenu, myslím, že voľbou tohto púdru značky Milani neurobíte chybu.

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť