Kategórie

Posledný príspevok

Líčenie podľa farby očí

Líčenie podľa farby očí

Ako zvýrazníte farbu svojej dúhovky? Použite odtieň, ktorý je na farebnom kruhu umiestnený oproti – teda kontrastne. Farba očí totiž zanikne, keď bude ladiť s líčením.

Farbu nanášajte na pohyblivé viečko a kombinujte s inými neutrálnymi odtieňmi. To platí pre odtiene modrých a zelených očí.

Hnedá totiž vzniká zmiešaním niekoľkých odtieňov. Hnedoočkám pristanú viaceré farby a dobre vyzerajú aj v odtieňoch hnedej.

Modré oči

Na farebnom kruhu sú oproti modrej odtiene oranžovej. Teplejšie odtiene modrej (modrozelné oči) zvýraznia krásne zlatisté, bronzové či žltkasté odtiene. Modroočky so studenšími sivomodrými či šedými očami zvýraznia studenšie odtiene ružovej. Na modré oči taktiež veľmi dobre fungujú hnedasté odtiene, krásne vytiahnu modrú farbu dúhovky.

 

 

Zelené oči

Zelené odtiene nádherne vytiahnu červenkasté až fialkasté tóny. Ale aj odtiene fialovej, bordovej, lososovej. Dobre pôsobia aj odtiene hnedej alebo bronzovej, ktoré majú v sebe červený podtón. S týmito odtieňmi však narábajte opatrne, aby nespôsobili uplakaný výraz očí. Kombinujte ich s neutrálnymi odtieňmi alebo orámujte linkou. A nezabudnite na dobrý korektor.

 

 

Hnedé oči

Patríte k hnedoočkám? Môžete byť štastné. Pristane vám viacero odtieňov ale buďte opatrne. Hnedé oči vyzerajú v príliš farebnom líčení lacno a vulgárne. Preto sú farebné odtiene vhodné len ako oživenie, napr. na pohyblivé viečko. Vo všeobecnosti hnedým očiam lichotia ružové, lososové a modrozelené odtiene.

Všímajte si farebnú teplotu a podtón hnedého odtieňa vašej dúhovky.

•  Hnedozelené oči môžu na sebe aplikovať pravidlá pre zelené oči, aby zvýranzili práve zelenú farbu.
  Teplé hnedé „jantárové“ oči so žltým podtónom vyniknú najviac v modrozelených odtieňoch.
•  Čokoládové oči
, ktoré majú červený podtón sazvýraznite zelenkavými odtieňmi.

Máte už viac odvahy nájsť tie správne odtiene pre vaše oči? Výber je ozaj obrovský. Očné tiene môžu byť práškové, krémové, vo forme pigmentu, či v ceruzke s rôznymi finišmi. Matným, saténovým, perleťovým či trblietavým.

 


Zvolíte si mono tiene alebo paletyktoré obsahujú čo najviac ideálnych odtieňov? Alebo magnetickú paletu, do ktorej doplníte refill tiene podľa svojho výberu? To už je na vás.

Prajem vám veľa odvahy v skúšaní rôznych kombinácií odtieňov. Pretože líčenie je hra. :)

2 Komentáre

Komentáre

Autor komentára: Michaela T.
Pri popolavých odtieňoch hnedej platia rovnaké odporúčania, avšak odtiene by mali byť viac studené, napr. ružová či modrozelená so studeným podtónom.
Autor komentára: Simona
A čo s hnedými očami, ktoré majú popolavý nádych (studená tmavohnedá)? Aké farby zvoliť? Ďakujem

Pridajte komentár

Reload

Vložiť