Kategórie

Posledný príspevok

7 kozmetických produktov, ktoré treba skladovať v chladničke

Tag
7 kozmetických produktov, ktoré treba skladovať v chladničke

Keď investujeme do kvalitnej kozmetiky, chceme, aby nám dobre slúžila čo najdlhšie. Preto sa k nej musíme správať dobre a nesmieme zabúdať na jej správne skladovanie. Tak ako niektorým produktom najviac vyhovuje suché miesto izbovej teploty, sú výrobky, pri ktorých spravíte najlepšie, keď ich umiestnite do chladničky. Zaujíma vás aké sú dôvody takéhoto skladovania a ktorých produktov sa to týka? Potom určite čítajte ďalej.  1. Prírodná kozmetika a produkty s aktívnymi látkami

Keďže prírodná, bio a organická kozmetika obsahuje naozaj minimum, až žiadne konzervačné látky, ktoré by ju udržiavali dlho sviežu, je potrebné jej pomôcť. Preto ak chcete zabrániť vzniku a množeniu baktérií v takomto výrobku, hneď po jeho prvom použití ho umiestnite do chladničky.

Rovnako to platí aj pre produkty, ktoré obsahujú aktívne látky, akými sú napríklad retinol, vitamín C, peptidy alebo hydrochinón. Uskladnením v chladničke uchováte čistotu a účinnosť týchto látok.


  1. Parfumy 


Určite viete, že parfumy sú veľmi citlivé na svetlo a teplo, pričom zmeny týchto faktorov môžu viesť k ich oxidácii, následnému znehodnoteniu, zmene vône, či výdrži na pokožke. Proti všetkým týmto neželaným následkom svoj parfum ochránite v chladničke.


  1. Očné krémy


Najmä ak vás trápia vačky pod očami, studený očný krém bude fungovať ako „ľadová terapia“. Chlad zapríčiní, že sa cievy stiahnu a zmenšia, vďaka čomu bude prietok krvi v tejto oblasti menší. Výsledkom bude zredukovanie nepekných vačkov na minimum. Následne, správne zvolený a nanesený korektor zahladí všetko tak, že ani vy sama nebudete vedieť, že tam niekedy nejaké vačky boli.


  1. Pleťové maskyGélová pleťová maska umiestnená pred použitím v chladničke má špeciálny efekt na vašu pleť, hlavne vtedy, keď vás trápi začervenanie pokožky. Nie je to jediný dôvod – studená poskytne pleti navyše príjemné osvieženie a upokojenie pleti v horúcich dňoch.


  1. Produkty s kovovým aplikátorom

Všetky roll-ony na očné okolie, krémy proti vráskam s kovovou masážnou špachtličkou, jednoducho čokoľvek, čo sa aplikuje pomocou kovového nástroja. Kov nie je používaný náhodou, ale preto, že vďaka jeho chladivému dotyku majú produkty lepší efekt. Keď ich navyše umiestnite do chladničky, ich účinky posilníte ešte viac.


  1. Očné linky v ceruzkeNielen starostlivosť, ale aj dekoratívna kozmetika niekedy funguje lepšie vychladená. Napríklad taká ceruzka na oči bude mať vďaka nižšej teplote pevnejšiu tuhu, ktorej vďačíme za precíznu líniu i dokonale pretiahnutý „chvostík“ očných liniek. Vychladená sa bude lepšie nielen používať, ale aj strúhať a tiež hrozí menšie nebezpečenstvo jej zlomenia.


  1. Rúže a balzamy na pery


Najmä teraz v lete sa veľmi často stáva, že svoj obľúbený rúž, alebo bázu na pery zabudneme v aute, alebo kabelke a necháme ich tak napospas horúčave. Produkty následne chtiac-nechtiac podľahnú zákonom fyziky a jednoducho sa roztopia. Nezúfajte však! Keď takýto produkt nájdete, neotvárajte ho a hneď ho dajte do chladničky, alebo ešte lepšie, mrazničky. Stuhne späť a vy sa s ním nebudete musieť rozlúčiť.

Candy Grant | http://candacegrant.blogspot.cz 

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť