Kategórie

Posledný príspevok

Čo s kruhami pod očami?

Čo s kruhami pod očami?
Kruhy a vačky pod očami trápia mnoho žien. Objavia sa, keď ich najmenej čakáte a ani za svet nechcú zmiznúť. Príčin, vďaka ktorým máme kruhy pod očami, je neúrekom. 
Kruhy a vačky pod očami trápia mnoho žien. Objavia sa, keď ich najmenej čakáte a ani za svet nechcú zmiznúť.
Príčin, vďaka ktorým máme kruhy pod očami, je neúrekom.
Tou hlavnou  je nedostatok spánku. A teraz nemyslíme len situácie, kedy sa po divokom večierku ráno v zrkadle vôbec nespoznávate. Celkom stačí, ak ste dlho do noci pracovali alebo ste len nemohli zaspať. Nedostatok odpočinku sa na našich očiach prejaví takmer okamžite a veľmi badateľne.
Svoju úlohu pri vzniku kruhov pod očami však hrá aj vek, genetika i ďalšie faktory – stres, dehydratácia, plač, neprimeraná konzumácia alkoholu, nadbytočný príjem soli, rôzne alergie alebo tehotenstvo.
Nezúfajte, ako so všetkým, aj s vačkami pod očami sa dá niečo urobiť, tak smelo do boja!

Menej soliť a dostatočne veľa piť

Znížením príjmu soli a naopak zvýšením príjmu tekutín, najlepšie čistej vody, zabránime dehydratácii organizmu, čoho následkom môžu vznikať aj neobľúbené kruhy pod očami. Opatrne tiež s alkoholom, ak sa však predsa len chystáte na bujarú párty, kde nebude o drinky núdza, nezabúdajte aspoň na občasný pohár vody.

Pozor na slnko!

Chráňte svoje citlivé oči pred priamymi slnečnými lúčmi, ideálne kvalitnými okuliarmi s UV filtrom. Oblasť okolo očí je totiž nanajvýš citlivá a veľmi ľahko podlieha nežiadúcej pigmentácii.

Domáce recepty

Nielen kozmetika pomáha, naše staré mamy predsa tiež bojovali s kruhmi pod očami. Výbornými pomocníkom im bola zelenina, čo mali po ruke, vychladená uhorka či zemiaky. Poslúži však aj čajové vrecko, špeciálne zelený čaj totiž obsahuje zložku tanín, ktorá zvyšuje krvný obeh. Tieto obklady, ako studené, tak i teplé vraj dokážu hotové zázraky, len si ustrážte čas a majte ich na unavených očiach aspoň desať minút, no pokojne aj dlhšie. Okrem toho, že vám zredukujú kruhy a opuchy očí, je to aj príjemný relax. Ak však nemáte nič z vyššie menovaného, poslúžiť vám môžu aj obyčajné čajové lyžičky či správne zachladené tampóny namočené vo vode.

Spánok je základ

Najmä z hľadiska prevencie je potrebné dostatočne dlho a kvalitne spať. Sem-tam sa síce večierku či ponocovaniu nikto z nás nevyhne, avšak ak sa to stane pravidlom, nečudo, že kruhy pod očami nie a nie zmiznúť. Najlepšie, ak si doprajete sedem až osem hodín nočného, ničím neprerušovaného spánku, pred spaním sa vyhnite priveľkému množstvu alkoholu či kofeínových nápojov, spálňu majte dobre vyvetranú, tichú a dostatočne zatemnenú.

Nepreháňajte to s počítačom! 

Pokiaľ trávite priveľa času pozeraním do obrazovky, čomu sa bohužiaľ v dnešnej modernej, pretechnizovanej dobe nedá celkom vyhnúť,  je treba rátať s kruhmi pod očami. Odporúča sa aspoň robiť si prestávky aj stlmiť monitor na menší kontrast. Výborným pomocníkom pri nadmernej práci s počítačom sú i kvapky do očí. Najlepšie je však vedieť si povedať dosť, a keď je počítač vaším pracovným nástrojom, aspoň v súkromí znížiť jeho využívanie na minimum. To však platí aj pre smartfóny či televízory, všetkého veľa škodí a neprospieva to ani našej kráse.

Očné gély

Príjemné chladivé očné gély by vo vašej kozmetickej výbave nemali chýbať. Sú to takí SOS pomocníci, keď vás trápia kruhy pod očami alebo sú vaše oči veľmi unavené a vysilené. Samozrejme, že ani s ich používaním kruhy a opuchy úplne nezmiznú, unaveným očiam však výrazne pomôžu.

Krémy

Dobrý očný krém je základ, tu však platí, aby ste ich používali veľmi opatrne. Nadbytok očného krému v okolí očí totiž môže spôsobovať opuchy.  Taktiež dbajte na to, aby ste si vybrali krém nedráždivý, ľahký, jemný, hydratačný a vhodný na vašu pleť. Predsa len, okolie očí je mimoriadne citlivé a stačí skutočne málo, aby sa podráždilo, čo nesprávnym krémom ľahko môžete.

Prekryť a rozjasniť 

Keď už skutočne nič iné nepomáha, na rad prichádza korektor. Tie s hustejšou konzistenciou si nechajte na výraznejšie kruhy, majú lepšiu kryciu schopnosť, kým tekuté si poradia aj s menšími kruhmi a opuchmi. Kto má kruhy naozaj veľmi tmavé, nech zvolí korektor v žltej až oranžovej farbe. Tieto odtiene totiž neutralizujú modré a fialové tóny našej pleti. Ďalším tipom je rozjasňovač, ktorým rozrazíte tmavý tieň a svetlo sa bude lepšie odrážať od pokožky, čím sa kruhy opticky stratia.
Niekedy však celkom postačí aj obyčajná biela ceruzka na oči. Ak máte okolie očí priesvitné až zašednuté, nanášajte korektor i na horné viečka ešte pod podkladovú vrstvu, na ňu následne použite svetlé očné tiene v prirodzených odtieňoch, čierna a sivá na unavené oči nepatria, len zbytočne ešte viac prehĺbia kruhy pod očami.
 
Veríme, že ste sa našimi tipmi a radami inšpirovali a s kruhmi očí raz a navždy zatočíte!


0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť