Kategórie

Posledný príspevok

Ako zakryť nedokonalosti

Ako zakryť nedokonalosti

Každý z nás má na svojej tvári miesta, ktoré by sme najradšej vyretušovali. Kruhy pod očami, vyrážky, pigmentové škvrny, cievky, znamienka... Nikto z nás nie je dokonalý a nemusíme sa pre ne trápiť. Potrebujeme sa mať radi aj s týmito drobnosťami, ale súčasne aj vedieť, ako na ne, ak chceme byť pekne nalíčené. Sú síce aj spôsoby ako s nimi zabojovať invazívne, ale nám zatiaľ postačí vedieť len tie neinvazívne, makeupové „kúzla“.


Ako si vybrať vhodný produkt?

Pri výbere korektorov sa stáva, že často sa použije nesprávny produkt a tak sa nedocieli optimálny efekt. Napr. konzistenciou príliš hutné a tuhé produkty sa nehodia na očné okolie. Jednak jemnú pokožku okolo očí môžu vysušiť a zvýrazniť vrásky. A opačne rozjasňujúce a ľahšie produkty napr. takú vyrážku neprekryjú, nemajú dostatočnú kryciu schopnosť.

Tekuté / krémové korektory sú priam ideálne na očné okolie ale aj na prejasnenie pleti a kontúrovanie.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Krémový korektor Nabla

Korektor Milani Retouch + Erase

Tekutý korektor W7 Catwalk


Tuhé korektory / korektory v tyčinke
sú určené na zakrytie vyrážok a iných nedokonalostí. Taktiež majú silnejšiu kryciu schopnosť.


Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Korektor E Style Pure Care

Krémový korektor Milani Secret Cover

Korektor L.A. Colors Cover Up!


Farebná korekcia

Táto pokročilejšia technika pracuje s farebnou neutralizáciou. Farby na farebnom kruhu, ktoré sú umiestnené oproti svoje pôsobenie neutralizujú. Je ideálna na farebné nedokonalosti na našej tvári a pri správnej aplikácii nám môže uľahčiť prekrytie nedokonalostí.Žltý korektor
neutralizuje fialkasté kruhy pod očami, modriny a fialové cievky.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Farebný korektor L.A. Colors Cover Up! - odtieň Yellow

Farebný korektor L.A. Girl HD PRO Conceal - odtieň Light Yellow Corrector


Zelený korektor
prekryje začervenania, červené vyrážky, červené fľaky a cievky.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Farebný korektor L.A. Colors Cover Up! - odtieň Mint

Farebný korektor L.A. Girl HD PRO Conceal -  odtieň Green Corrector


Lososový korektor
dá do poriadku tmavé kruhy pod očami s modrastým podtónom a navyše rozjasní pleť. Kto má tmavší, olivový tón pleti, preň je vhodnejší oranžový korektor.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Farebný korektor L.A. Colors Cover Up! - odtieň Pure Orange

Farebný korektor L.A. Girl HD PRO Conceal - odtieň Peach Corrector


Fialový korektor
bojuje proti kruhom pod očami so žltkastým podtónom a taktiež má rozjasňujúci účinok.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Farebný korektor L.A. Colors Cover Up! - odtieň Lavender

Farebný korektor L.A. Girl HD PRO Conceal - odtieň Lavender Corrector


S farebnou korekciou to ale nesmieme prehnať a nenaniesť príliš veľké množstvo korektora. Určite sa neriaďme instagramovými videami, kde si ženy z farebných korektorov robia na tvári doslova farebnú mapu. Stačí korektor v rozumnom množstve jemne vklepkať prstom či naniesť štetcom a následne ho prekryť „concealerom“ – teda ľahším korektorom v telovej farbe azaracovať prstami alebo hubkou. V závere všetko zafixujeme fixačným púdrom.


Ako „zabetónovať“ vyrážku

Moja obľúbená vizážistka Lisa Eldrige používa techniku – tzv. pinpoint concealing. Tenkým štetcom nanesie hutnejší a silne krycí korektor na vyrážku. Prstom ho vklepáva a vrství tak, aby okraje prekrytej vyrážky neboli ostré ale išli do stratena. Následne korektor zapudruje fixačným púdrom pomocou menšieho štetca (napr. blendovacieho na očné tiene).

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Make up a korektor 2v1 Jordana

Minerálny transparentný púder L.A. Girl

Štetec na blendovanie očných tieňov Jenny Lane


Ako zakryť kruhy pod očami

Pri zakrývaní kruhov pod očami platia tiež isté pravidlá. Najmä ak chceme pekný, prirodzený efekt, zabudnime na instagramové videá, kde ženy pri jednej aplikácii vyminú polovicu korektora :D

Ideálne je urobiť farebnú korekciu a potom naniesť tenkú vrstvu tekutého rozjasňujúceho produktu v tvare trojuholníka (nekopírujeme tvar kruhov pod očami ale korektor potiahneme nižšie). Ten zapracujeme do pleti prstami alebo hubkou a následne zapudrujeme menším štetcom alebo navlhčenou hubkou, aby sa korektor počas dňa nehýbal na pleti a nezaliezal do vrásočiek. A opäť menej je viac, prehnané „zapekanie púdrom(baking) pleť zbytočne vysuší.

Na obrázku sú zobrazené produkty (zľava doprava):

Krémový korektor Nabla

Hubka na make-up L.A. Gril

Štetec na korektor Jenny Lane


A tu je výsledok spomínaného postupu:


Verím, že vám tento stručný prehľad techník pomôže v prekrývaní malých nedokonalostí. Napriek tomu, že aj s nimi sme krásne :)

Foto: Krasotika.sk, AuraBeauty.eu, Free Stock Photos, Pixabay.com

3 Komentáre

Komentáre

Autor komentára: Erika
Dobrý deň, potrebujem poradiť, čo by bolo vhodné pre mňa (aký krycí korektor), keď mám pod očami neopálené miesta (tým, že som cez leto chodila v slnečných okuliaroch a podľa nich sa opálila). Pod očami bledé miesta a líca tmavšie opálenejšie. Rada by som to zjednotila lebo teraz, keď chodím bez slnečných okuliarov, tak je to dosť viditeľné, že som podľa nich opálená a dosť mi to vadí. Ďakujem
Autor komentára: Michaela
Miriama,ďakujem za spätnú väzbu. Aj ja to mám tak rada, ak makeup nie je príliš vidieť a je nanesený nenápadne. Na bežný deň si rada robím jemné púdrové kontúrovanie.
Autor komentára: Miriama
Vždy výborné články, cenné a poučné a tento nebol výnimkou. :) Taktiež súhlasím s tým, že tie videá na instagrame a niekedy aj na youtube sú prehnané.. netreba ich napodobňovať.. viem to z vlastnej skúsenosti :D Mám napr. rada výrazné líčenie očí, niekedy pier.. ale celkovo som zástancom toho, že makeup na pleti by mal vyzerať čo najprirodzenejšie. Aj contouring je perfektná vec... ALE.. Všetko s mierou. ;)

Pridajte komentár

Reload

Vložiť