Kategórie

Posledný príspevok

Ako na to: čistenie kozmetických štetcov

Ako na to: čistenie kozmetických štetcov


Na nanašáni make-upu rady používame kozmetické štetce. Sú našimi dobrými pomocníkmi, no treba sa o ne aj starať.

Pre každého vizážistu, ale aj ženu, ktorá na líčenie používa niekoľko štetcov, je ich čistenie nutným zlom. Preto sme si pre vás pripravili niekoľko rád, ako čistiť kozmetické štetce rýchlo a efektívne. 

Prečo je čistenie kozmetických štetcov potrebné?

Čistenie kozmetických štetcov je potrebné najmä z hygienického hľadiska. V   štetcoch sa usadzujú kozmetické produkty a vytvárajú baktérie. Nečisté štetce nám môžu privodiť zbytočné problémy s pleťou.Ako často kozmetické štetce čistiť?

Kozmetické štetce je ideálne čistiť jeden až dvakrát týždenne. Záleží na frekvencii ich používania. Samozrejme, nie vždy je nutné štetce prať. Niekedy stačí použiť prostriedok určený na čistenie štetcov. Ten ich rýchlo vyčistí od povrchových nečistôt.

Ale ak so svojimi štetcami líčite niekoho iného, dôkladne ich predtým vyčistite.Ako a čím vyčistiť kozmetické štetce?

1. Do umývadla alebo väčšej misky napustíme teplú vodu.
2. Pridáme prostriedok určený na umývanie kozmetických štetcov. Možno ho nahradiť aj detským šampónom, ktorý nie je       agresívny.
3. Do tejto vody namočíme štetce, ale iba aplikátory. Nenamáčame do vody celé štetce, aby sa v spoji nerozlepili.
4. Štetinky dôkladne očistíme tak, že na dlaň nalejeme prostriedok na čistenie kozmetických štetcov a tak ich vyčistíme.
5. Nakoniec štetce umyjeme pod tečúcou vodou.
6. Štetce necháme vyschnúť tak, aby ich štetinky a aplikátory boli vo vzduchu. Jediné tak dôkladne vyschnú a nezmenia         tvar.   

0 Komentár

Pridajte komentár

Reload

Vložiť